top of page

    Навчальна практика - обов'язковий етап вивчання зі спеціальності «Рибництво і аквакультура». Вона сприяє глибокому вивчанню даної галузі науки, оволодінню досконалими методами дослідження. На відміну від лабораторних занять, які проводяться взимку, літня практика становить широкі комплексні навчальні задачі, які вимагають застосування науково-теоретичних знань, що були одержані студентами раніше. Вона є логічним завершенням лекційного курсу.

    Необхідно також прищепити студентам навички науково-дослідницької роботи. В цьому відношенні навчальна практика уявляє собою невичерпне джерело знання. При складанні її програми слід врахувати майбутню спеціальність іхтіолога-рибовода та відповідно з цим ставити конкретні задачі, які мають безпосереднє відношення до даного профілю.

   Обов'язковим елементом навчальної практики повинно стати виховання дбайливого відношення до природи. Екологічний підхід до природи — необхідні умови проведення літньої практики. Гете писав: «Природа не знає жартів; вона завжди правдива, завжди сувора, завжди права; помилки ж - роблять люди». Спостереження над рослинами та тваринами в природних умовах мають велике значення для пізнання структури біогенезу: просторового розподілу, динаміки чисельності, співвідношення статевих та вікових груп тварин.

    Не знаючи закономірностей життєдіяльності популяцій, не можна розроблювати науково-обгрунтовані заходи з раціонального використання природних багатств.

   За наявністю або відсутністю особин визначеного виду можна скласти уявлення про особливості середовища у даному місці. Охорона генофонду планети -- одна з першорядних задач. Тому, перше, ніж почати збір рослин та безхребетних тварин в польових умовах, необхідно ознайомити студентів зі списком видів рідких та тих, які належать охороні, а також тих безхребетних, чисельність яких в сучасному часі зменшується. Місце проведення навчальної практики періодично рекомендується міняти з метою збереження видового складу безхребетних на біотопах, що вивчаються.

     Слід обов'язково пояснювати студентам закони «Про охорону рослинного світу», «Про охорону тваринного світу».

  Зважаючи на сучасну спеціалізацію студентів «Рибництво й аквакультура», потрібно привертати особливу увагу на вивчення як водних, так і тих рослин та безхребетних тварин, життя яких пов'язано з водою.

bottom of page